TROCHĘ PRZESADZIŁAM

Kiedy Twoje dziecko po raz pierwszy nocowało poza domem? U dziadków, czy gdzieś indziej?

Mnie i nam nie jest specjalnie po drodze z zostawianiem dzieci na noc u dziadków. Zupełnie nie w naszym stylu jest też zostawianie dzieci z dziadkami, np. na tydzień. Zresztą nikt nie dopomina się o to – ani dziadkowie 😉 , ani dzieciaki.
Krótko rzecz ujmując, bo nie chcę dziś analizować tego tematu, tylko przytoczyć Wam pewną anegdotę, wychodzimy z dwóch założeń. Po pierwsze – nie po to mamy dzieci, by z nimi nie być („na dobre i na złe”, hehe, szczególnie kiedy są małe). A po drugie, często myślimy sobie, że nikt tak fajnie nie zorganizuje czasu naszym dzieciom w weekend, jak my 😉 (zarozumialscy!). Owszem, kilka godzin wyjazdu do dziadków w ciągu dnia co jakiś czas – chętnie.

Starsza do niedawna tylko dwa razy nocowała poza domem. Pierwszy raz została na noc u rodziców męża, gdy miała kilkanaście miesięcy, nawet już nie pamiętam, z jakiego powodu. A drugi raz, pod koniec mojej ciąży z Młodszym, została u moich rodziców, a my pojechaliśmy na „ostatni weekend bez dzieci” do Wrocławia. I ten „ostatni” trwa do dziś, już prawie trzy lata…

Młodszy, z uwagi na to, że nie zaśnie bez piersi, też jeszcze nie przeżył przygody, jaką jest nocowanie bez rodziców.

Niedawno jednak Starsza wymyśliła sobie, że najbardziej na świecie pragnie zostać na noc u babci. Że się spakuje, pod wieczór pojedzie, a następnego dnia po śniadaniu mamy ją odebrać. „O, zmiana!” – pomyśleliśmy sobie. Nasza córka wykonuje kolejne kroki ku samodzielności… Babcia z dziadkiem szczęśliwie okazali się na tyle elastyczni, że Starsza mogła zrealizować swoją potrzebę od ręki.
Wszystko wspaniale się udało – zabawa była, noc przespana, śniadanko smaczne.

A jak Młodsza wyraziła to wszystko, co zgromadziło się w serduszku, gdy zapadła noc i kiedy poczuła, że w tym mroku jednak tęskni za mamą, tatą i bratem? Powiedziała do babci: „Ooł, trochę przesadziłam…”.

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *